Ekoplán

Žijeme v hlučnom meste a všetci dobre vieme, že naše deti potrebujú príjemné a bezpečné miesto, kde strávia čas, keď sú mamičky a oteckovia v práci. Tým, že detské centrum Mimi a Monty sídli v útulnom rodinnom domčeku v blízkosti viníc a jazdeckého klubu, vieme deťom vytvoriť príjemnú klímu a pocit bezpečia. Útulné a bezpečné prostredie bude vytvárať dostatok priestoru na všetky aktivity detičiek pod vedením skúsených pedagógov a odborníkov z oblastí, ktoré súvisia so zdravým duševným a telesným rozvojom detí.

Náš EKOplánik:

  • Rešpektujeme potreby dieťatka a individuálny prístup, podporujeme všestranný harmonický vývin osobnosti dieťatka a jeho láskavé usmerňovanie, rozvíjame estetické cítenie dieťatka v prostredí, kde kladieme dôraz na každý detail.
  • Preferujeme prírodné materiály použité aj pri zariadení a vybavení detského centra M&M.
  • Každodenné pohybové aktivity na čerstvom vzduchu za každého počasia – v gumáčikoch a pršiplášťoch nám nevadí ani voda, ani blato (prevencia chybného držania tela, správne dýchanie, otužovanie).
  • Starostlivý výber potravín s preferenciou bio a probio, denná príprava kvalitnej stravy z vlastných vypestovaných surovín (ovocie, zelenina, bylinky), zostavovanie vyváženého jedálneho lístka takým spôsobom, aby boli pokryté nutričné hodnoty primerané veku dieťatka a pitný režim bez obmedzení.
  • Preferujeme sladenie prírodnými bioproduktmi ako med (vlastná produkcia) a javorový sirup, denné obohatenie stravy o zdravé jadrá orechov, semienka a čerstvé šťavy.
  • Budovanie pozitívneho vzťahu k prírode, pestovanie nenáročných plodín detičkami vo vlastnej záhradke, kde nebudeme používať žiadnu chémiu, zodpovedný prístup k životnému prostrediu a jeho ochrana – upevnenie návyku separovania odpadu a šetrenia zdrojmi, používanie ekologických čistiacich prostriedkov v M&M (ľahká odbúrateľnosť vo vode a v pôde, pôsobia antialergénne a šetria životné prostredie).
  • Motýlia farma – priblíženie vývojového cyklu v prírode, kolobehu života, úloha hmyzu v prírode a spoznávanie, ako fungujú deje okolo nás a ako ich možno ovplyvniť.
  • MiniZOO – rozvoj pozitívneho vzťahu k zvieratám – starostlivosťou o našich maskotov Mimi a Montyho sa podporuje pocit spolupatričnosti. Zvieratká majú na deti antistresový účinok a prispievajú k ich lepšej adaptácii. V rámci animalterapie podporujeme psychickú pohodu dieťaťa a kontakt so zvieratkom dobre vplýva aj na imunitný systém dieťaťa.