Workshopy

Montessori kurz pre rodičov – Ako podporiť dieťa vo vývine 0 – 6 rokov „Pomôž mi, aby som to dokázal sám“

Dozviete sa, ako podporiť samostatnosť detí, podnietiť ich záujem objavovať svet okolo a napredovať samé.

Pod vedením skúsených AMI lektoriek: Lucia Smičeková, renomovaná lektorka s vlastnou home- schooling skupinou, Marcela Gregorovičová s viac ako 6 ročnými skúsenosťami v Montessori pedagogike.

Nasledujúci workshop 27.1.2018.

Tešíme sa na Vás a prikladáme kalendár workshopov.

27.01.2018 (9:00 – 12:30) Montessori 18 – 36 mesiacov – ako sa spolu hrať a pritom rásť – rozvoj zmyslov a jazyka

 

 

Jolly Phonics

Naše detské centrum je akreditované pracovisko Ministerstvom školstva pre výučbu anglického jazyka. Pracujeme metódou Jolly Phonics, ktorá je založená na fonetike a bola špeciálne vyvinutá pre základné školy.

Princípom tejto metódy je rozvoj 3 jazykových zručností naraz – výslovnosť, čítanie a písanie. Základom je 42 zvukov, z toho je 26 znakov abecedy, ktoré sú rozdelené do skupín po 6. Už po oboznámení sa so zvukmi prvej šestice, sú deti schopné z týchto „písmen“ vyskladať jednoduché jednoslabičné slová a čítať ich. Každý zvuk má svoje špecifické gesto, ktoré umožňuje preberať túto metódu aj so škôlkármi a tak povediac si zvuk precítiť. Touto metódou sa ľahšie uchováva pamäťová stopa oproti klasickému opakovaniu a memorovaniu slov.

Bilingválne prostredie v škôlke zabezpečuje prítomnosť anglického lektora, ktorý s deťmi konverzuje počas bežných činností.